Nisin tensionet në Shkodër, protestuesit tentojnë të çajnë kordonin

Publikuar tek: aktualitet, më 11:37 19-08-2019 Nisin tensionet në Shkodër, protestuesit tentojnë të çajnë kordonin

Kanë nisur përplasjet mes policisë dhe militantëve të Partisë Demokratike në Shkodër.

Simpatizantët e PD po tentojnë të hyjnë brenda ambienteve të universitetit, aty po zhvillohet konstituimi i këshillit të ri bashkiak.

Ndërkohë, siç shihet nga pamjet ka një prezencë të shtuar të forcave të policisë.

Demokratët e Shkodrës kundërshtojnë konstituimin e këshillit të ri bashkiak, ndërsa lajmëruan se protesta e sotme do të jetë paqësore.

QQQ.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0078861713409424
array(1) { ["section"]=> string(73) "nisin-tensionet-ne-shkoder-protestuesit-tentojne-te-cajne-kordonin-175768" }