Nisma "Dhuro Dashuri" dhe Spitali Amerikan mbështesin familjet e varfëra, aksion në disa zona

Publikuar tek: aktualitet, më 09:14 09-05-2017 Nisma

Nisma "Dhuro Dashuri" së bashku me Spitalin Amerikan kanë mbështetur familjet e varfëra të fshatit Verri.

Përveç 100 pako me ushqime të shpërndara në këto familje, famijarëve iu afruan edhe vizita, ilaçe dhe asistencë mjekësore nga stafi i Spitalit Amerikan.

Donatorët u shprehën se ky aksion do të vazhdojë edhe në zona të ndryshme.

Nën moton " Bamirësia është dashuri " nisma Dhuro Dashuri fton të gjithë bamirësit t'i bashkëngjiten bamirësisë.

Qarku i Fierit ishte stacioni i rradhës duke treguar se bashkë mund të ndihmojmë njëri tjetrin dhe askush përveç vetë ne, nuk mund ta bëjë këtë vend social, të jetuar mes njëri tjetrit për të mos qenë indiferentë në hallet tona.

18379245_10209767233239584_1257814933_o.jpg18379045_10209767231319536_646507726_o.jpg18405482_10209767232719571_195247317_o.jpg18378900_10209767233519591_1851437052_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthimi me eksploziv në Durrës, rrëfen biznesmeni: Unë e di pse donin të më hidhnin në erë
Makina me 5 persona brenda del nga rruga, njëri prej tyre në gjendje të rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.011638879776001
array(1) { ["section"]=> string(96) "nisma-dhuro-dashuri-dhe-spitali-amerikan-mbeshtesin-familjet-e-varfera-aksion-ne-disa-zona-77970" }