Nisma mjedisore “Udhëto me biçikletë” të ardhurat shkojnë për riparimin e Urës së Bunës

Publikuar tek: aktualitet, më 13:55 29-03-2017 Nisma mjedisore “Udhëto me biçikletë” të ardhurat shkojnë për riparimin e Urës së Bunës

“EKO Mendje”  ka menduar diçka ndryshe, për të eksploruar bukuritë natyrore të vendit tonë.

Nisma e saj mjedisore “Udhëto me Biçikletë” do të ndalet këtë  të dielë në fshatin e bukur të Kukelit, në Shkodër ku do të vizitojnë edhe muzeun e poetit të madh, Ndre Mjeda. Pjesëmarrja sa më e lartë e qytetarëve në këtë nismë, do të bëjë të mundur depozitimin e sa më shumë të ardhurave në riparimin e Urës së Bunës. Sipas rregullave, pjesëmarrësit duhet të mënjanojnë  pirjen  e cigares mbi biçikletë dhe në ambientet e hapura.

“Të mos veshin rroba  ushtarake apo gjuetie, si dhe  mbi të gjitha nuk lejohet që gjatë udhëtimit apo aktivitetit të hidhen mbeturina në tokë. Mos harroni të merrni me vete biçikletën, dashurinë për Natyrën, buzëqeshjen dhe shpirtin e aventurës- shkruan stafi i “Eko Mendje”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Haki Çako mesazh të drejtpërdrejtë trafikantëve të drogës: I dimë lëvizjet tuaja, Rama dhe Xhafaj të na ndihmojnë
Lirohet ish drejtori i burgut të Durrësit Astrit Kotaj, favorizoi Lulzim Berishën »
Article Logic
Execution time: 0.010657072067261
array(1) { ["section"]=> string(91) "nisma-mjedisore-udheto-me-biciklete-te-ardhurat-shkojne-per-riparimin-e-ures-se-bunes-73495" }