Nisma për eleminimin e plastikës dhe aluminit, ‘Blerina Diet’ tashmë me paketim të ri

Publikuar tek: aktualitet, më 14:49 09-04-2019 Nisma për eleminimin e plastikës dhe aluminit, ‘Blerina Diet’ tashmë me paketim të ri

Një sërë biznesesh kanë ndërmarrë një nismë për eleminimin e plastikës dhe aluminit në paketimin e ushqimit.

Kjo nismë ka prekur së fundmi edhe biznesin e dietologes Blerina Bombaj ‘Blerina Diet’.

Ata kanë eleminuar çdo plastikë dhe alumin në shërbimin katering.

Kjo nisëm është ndërmarrë për reflektimin mbi ndotjen e ambjentit, tashmë një çështje për të cilën flet e gjithë bota.

Ndonëse është shumë e kushtueshme të përdorin paketime ku nuk përfshihet plastika e alumini, disa biznese kanë arritur t’ja dalin të ndërgjegjësojnë konsumatorët.

57088105_2346491785581934_3278190628269195264_n.jpg

57000767_355669098630297_7333841440297975808_n.jpg

56549445_287366728825686_706860469125644288_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028242111206055
array(1) { ["section"]=> string(89) "nisma-per-eleminimin-e-plastikes-dhe-aluminit-blerina-diet-tashme-me-paketim-te-ri-159768" }