Nisnin xhirimet e filmit shqiptaro-britanik "Elvis Walks Home"

Publikuar tek: kulture-art, më 10:22 15-05-2016 Nisnin xhirimet e filmit shqiptaro-britanik

“Elvisi shkon në shtëpi”, është titulli i filmit që do të fillojë të xhirrohet në 15 gusht, një bashkëpunim mes Film and Music Entertainment (F&ME) të Britanisë së Madhe dhe Shqipërisë.

Me regji të Fatmir Koçit dhe kastën e aktorëve Ndricim Xhepa, Amos Zaharia , Dritan Kastrati, Romir Zalla, Ergys Halilie Maradona Kodra në datën 15 gusht do të nisin xhirimet në Shqipëri dhe Bosjne.

Në rolin kryesor do të jetë aktori shqiptaro-amerikan Nick Shreli si “Mickey” i cili fiton një punë si zbavitës i trupave britanike në luftën e vitit 1999 në Ballkan dhe e gjen veten në mes të fushëbetejës i veshur si Elvis Presley

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.18167805671692
array(1) { ["section"]=> string(66) "nisnin-xhirimet-e-filmit-shqiptaro-britanik-elvis-walks-home-40494" }