Një asteroid do kalojë këtë mbrëmje shumë pranë Tokës

Publikuar tek: bota, më 21:51 07-06-2016 Një asteroid do kalojë këtë mbrëmje shumë pranë Tokës

Një asteroid i zbuluar vetëm tre ditë më parë pritet të kalojë shumë pranë Tokës gjatë mbrëmjes së sotme.

Asteroidi do të kalojë rret 160 mijë kilometra larg planetit tonë por sipas astronomëve nuk ka asgjë për tu shqetësuar. Edhe nëse asteroidi që është vetëm 6 metra do të kishte në shënjestër Tokën, me shumë mundësi do të shpërbëhej në atmosverë.

Sipas Gianluca Masit nga “Virtual Telescope”, “Kjo është një përballje shumë e sigurtë”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013152837753296
array(1) { ["section"]=> string(59) "nje-asteroid-do-kaloje-kete-mbremje-shume-prane-tokes-42776" }