“Një bimë kanabisi kushton më shumë se një lopë”, qytetari denoncon konfliktin e drogës te Berisha

Publikuar tek: politike, më 19:57 16-09-2015 “Një bimë kanabisi kushton më shumë se një lopë”, qytetari denoncon konfliktin e drogës te Berisha Foto ilustruese

Ish-kryeministri Berisha thotë  se një qytetar nga Përmeti ka denoncuar përmes një mesazhi  dërguar në faqen e tij, vjedhjen e kanabisit dhe konfliktet e rrezikshme sipas tij që krijohen nga kjo vjedhje pasi një bimë kanabisi kushton më shumë se një lopë.

"Përshëndetje z. ishkryeministër,me këtë mesazh dua të ju njoftoj se në këto anët tona nuk kemi me konflikte për vjedhje të vreshtave apo të ndonjë shelegu,tani konflikti i madh vjen për vjedhje te kanabisit nga rojet e parcelave apo pronaret e tyre që presin vjedhin me rrenjë bimët e kanabisit tek të tjerët.Me sa thonë këtu në zonen tonë një bimë e mirë kanabisi kushton më shumë se një lopë! Kështu një konflikt që për pak sa nuk përfundoi në vrasje ndodhi në plantacion të droges në Ballaban të Përmetit me fisin Cenollari vidhen 150 rrënëj janë më të mira të tjera ruhet pjesa tjetër me huligan është e implikuar dhe policia!!", publikon Berisha mesazhin e ardhur nga qytetari.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097150802612305
array(1) { ["section"]=> string(101) "nje-bime-kanabisi-kushton-me-shume-se-nje-lope-qytetari-denoncon-konfliktin-e-droges-te-berisha-20960" }