Një çmim special për De Biasin nga presidenti i Italisë

Publikuar tek: sport, më 23:39 06-02-2017 Një çmim special për De Biasin nga presidenti i Italisë

Federata Shqiptare e Futbollit nëpërmjet një njoftimi zyrtar në faqen zyrtare, ka bërë të ditur ceremoninë që do të zhvillohet nesër për Gianni De Biasin.

Tekniku italian do të marrë një çmim fantastik nga Ambasa Italiane për gjithçka ka dhënë në Shqipëri.

“Ambasada Italiane në Tiranë dhe vete Ambasadori Alberto CUTILLO do ti dorëzojnë ditën e martë në orën 17.00 në Rezidencën e Ambasadës, Çmimin: “Ordine della Stella d’Italia”, trainerit të ekipit kombëtar të futbollit, Giovanni De Biasi.

Një Çmim i tillë Klasifikohet për nga niveli si vlerësimi i dytë shtetëror italian për të gjithë ata persona me shtetësinë italiane, të cilët në vënde të ndryshme kanë promovuar fort vlerat e miqësisë dhe të bashkëpunimit mes Italise dhe popujve të tjerë. Këtë Çmim e Propozon Ministri i Jashtëm italian dhe e jep Shkëlqesia e tij, Presidenti i Republikes Italiane.

Traineri i Përfaqësueses shqiptare ka mbërritur në kryeqytet që këtë të hënë, ku të nesermen do të vlerësohet dhe do të marre Çmimin “Cavalliere di Gran Croce”, nga Ambasadori Italian në Tiranë, z.Cutillo”, shkruhej në njoftimin e FSHF-së.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.008512020111084
array(1) { ["section"]=> string(61) "nje-cmim-special-per-de-biasin-nga-presidenti-i-italise-67929" }