Një dedikim që ta këput shpirtin: ‘’Viti i parë pa gjysmën tënde…’’. Këngëtari i gjen foton në arkiv babait

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:43 20-04-2016 Një dedikim që ta këput shpirtin: ‘’Viti i parë pa gjysmën tënde…’’. Këngëtari i gjen foton në arkiv babait Xhelal Bega në rini

Një postim që të këput shpirtin dhe që në thelb ka ndarjen. Në ditën më të bukur të vitit, të ditëlindjes së të shtrenjtit të tij, babait, Kastro Zizo i bën dedikimin prekës, teksa i gjen edhe foton në arkivë.

Disa ditë më parë, nëna e Klevis Begës, Bukuria ndërroi jetë. Por ja çfarë i shkruan këngëtari sot për ditëlindjen e tij, babait  Xhelal Bega:

‘’Ta gjeta një foto në arkivën time me 5 foto babi im. Edhe 100 vite të lumtura. Ky është viti i parë pa gjysmën tënde dhe mbase ndihesh jo i plotë...por dije që ke dashurinë më të madhe nga mua dhe motra, nga nipi dhe mbesat e tua. Ti kurrë nuk je dhe do jesh vetëm. Faleminderit që je kshu si je. Edhe 100 dhe dhe të dua. Ndjehem krenar. ‘’

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009922981262207
array(1) { ["section"]=> string(106) "nje-dedikim-qe-ta-keput-shpirtin-viti-i-pare-pa-gjysmen-tende-kengetari-i-gjen-foton-ne-arkiv-babait-38173" }