Një ditë para paradës, ja çfarë ka vizatuar LGBT mbrëmë në muret e Tiranës (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:23 12-05-2017 Një ditë para paradës, ja çfarë ka vizatuar LGBT mbrëmë në muret e Tiranës (FOTO)

Një ditë para paradës së parlajmëruar nga LGBT, këtë mëngjes janë vënë re disa grafite ndryshe nga ç’janë parë deri më tani në rrugët e Tiranës. 

Në disa mure në kryeqytet janë parë imazhet e familjeve të krijuar nga persona të komunitetit LGBT, pra çifte femrash me një fëmijë për dore, ashtu si edhe çifte meshkujsh me një të vogël të birësuar.

Këto imazhe janë shpërndarë në rrjetet sociale nga Kristi Pinderi, kreu i LGBT në Shqipëri, disa orë më parë. Nuk dihet ç’reagime do të shkaktojë ky imazh dhe mesazhi që përcjell mbi të gjitha tek kryeqytetasit, por mbetet për tu parë në orët në vijim.

LGBT ka deklaruar pak ditë më parë se nesër në orën 10.00 paradite ata do të zhvillojnë një paradë në bulevard, vetëm dy orë para protestës së paralajmëruar të opozitës. 

 

kris.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Historia e panjohur: Kur Eqrem bej Vlora drekonte në shtëpinë e tij me dy oficerë gjermanë dhe në bodrum fshihte oficerin britanik
Moti i keq, “paralizohet” i gjithë porti i Vlorës »
Article Logic
Execution time: 0.013028860092163
array(1) { ["section"]=> string(84) "nje-dite-para-parades-ja-cfare-ka-vizatuar-lgbt-mbreme-ne-muret-e-tiranes-foto-78355" }