Një ditë para protestës, Policia e Shtetit I REFUZON lejen Partisë Demokratike

Publikuar tek: politike, më 19:47 15-03-2019 Një ditë para protestës, Policia e Shtetit I REFUZON lejen Partisë Demokratike

Një ditë para protestës së opozitës, ditën e nesërme më 16 mars, Policia e Shtetit ka refuzuar të japë leje për zhvillimin e saj.

Mësohet se policia i ka refuzuar Selisë Blu lejen për protestën e nesërme, po me të njëjtat argumenta si për protestën e 16 shkurtit përpara Kryeministrisë.

Opozita e bashkuar u ka bërë thirrje gjithë qytetarëve ti bashkohen protestës, si përgjigje ndaj dhunës, vjedhjes dhe varfërisë në të cilën qeveria ka futur vendin, ndërsa nuk kanë munguar deklaratat për rrëzimin e kryeministrit Rama.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066308975219727
array(1) { ["section"]=> string(84) "nje-dite-para-protestes-policia-e-shtetit-i-refuzon-lejen-partise-demokratike-156570" }