Një ditë para zgjedhjeve për kreun e ASH, Artan Fuga tre PYETJE Ramës me thirrjen për studentët: Kur do të flasim?

Publikuar tek: aktualitet, më 15:36 23-05-2019 Një ditë para zgjedhjeve për kreun e ASH, Artan Fuga tre PYETJE Ramës me thirrjen për studentët: Kur do të flasim?

Një ditë para zgjedhjeve për kryetarin e Akademisë së Shkencave ka reaguar akademiku Artan Fuga.

Përmes një postimi në Facebook, Fuga i drejtohet kryeministrit Edi Rama me thirrjen e këtij të fundit për studentët, ndërsa i bën tre pyetje, por jo si kryeministër.

Akademiku i quan skandal dhe turp këto zgjedhje, pasi kandidati I vetëm në garë për kreun e Akademisë së Shkencave është Skënder Gjinushi.

Postimi i plotë i Fugës:

Fol Edi! Kur do të flasim?

Tre pyetje për Edi Ramën, jo si kryeministër!

-----------------

E ka mirë deputetja: Kjo që po ndodh në Akademinë e Shkencave nesër më 24 maj, zgjedhjet e paligjshme atje në të gjitha kuptimet, ishte ajo që para disa muajsh ti quaje reformim nëpërmjet rithemelimit???

Të njejtët persona, që vijnë vërdallë si në lojën e karrikeve apo si te vallja gazmore për çliminj : "Erdhi shoqja prapa meje dhe shaminë ma vuri!", që zgjidhen pa kandidatura rivale sepse askush nuk guxon të flasin në Akademinë e Shkencave dhe jo më të kandidojë, zgjedhje të paligjshme me ligjin e vjetër që deputetët e kanë sjellë për t'a hedhur në kanal!!!

Cfarë turpi për Shqipërinë !!!

Kjo ishte ajo që ti quaje demokratike? Që mënjanë deputetët tuaj, me në krye Eglantina Gjermenin, në komision ndjekin procedura antikushtetuese, për ta ndryshuar ligjin, kurse më anë tjetër Skënder Gjinushi dhe Vaso Tole, me Salvator Bushatin, votohen për pesë vjet me ligjin e kalbur të tanishëm???

Cfarë turpi për një Shqipëri të shekullit të XXI!!!

Ky është pakti që ti gjoja ke bërë me universitetet, kur ministrja jote e arsimit, jo imja, fsheh paturpësisht mendimin e komunitetit universitar të vendit sikur të kishte të bënte me kalamaj që mësojnë abetaren në ndonjë shkollë rurale ???

Cfarë skandali!!!

Dhe ti ndërkohë hesht, hesht, hesht!

Kjo është kultura, shkenca, arti, dija që ti mbron tani??? O në strehën e pushtetit dhe të politikës, o hiç fareeeeee!!!

Cfarë metamorfoze!

Bën sikur nuk ke dijeni, sikur është gjë e vogël me të cilën merren "thikat" e dorës së dytë si Gjermeni, Shahini, Ikonomi? Ato lënë të nënkuptohet se nuk kanë cfarë të bëjnë ty!

Hipokrizisë i beson ti tani???

Fol mor burrë! O mbroji o dënoji ato zgjedhje që të mbetet në histori gjykimi yt!

Heshtja është aprovim!

Fol Edi!

Nuk besoj arrin derisa dikush të ta ketë mbyllur gojën ty! Veç në pastë me se!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.34662389755249
array(1) { ["section"]=> string(118) "nje-dite-para-zgjedhjeve-per-kreun-e-ash-artan-fuga-tre-pyetje-rames-me-thirrjen-per-studentet-kur-do-te-flasim-165441" }