Një ditë pas ARRESTIMIT të kryebashkiakut të tij, Lulzim Basha ZBARKON në Lezhë

Publikuar tek: politike, më 11:32 17-03-2018 Një ditë pas ARRESTIMIT të kryebashkiakut të tij, Lulzim Basha ZBARKON në Lezhë Lulzim Basha në në nga daljet me Fran Frrokajn

Një ditë pas arrestimit të kryebashkiakut të Partisë Demokratike Fran Frrokaj dhe lëshimit të urdhër arresteve për 23 zyrtarë të tjerë, kreu i PD Lulzim Basha do të zbarkojë në Lezhë, raporton newsbomb.al.

Kryedemokrat, mëson newsbomb.al, pas një deklarate në selinë blu, do shkojë sot në qytetin bregdetar ku do të zhvillojë një takim në orën 13:30 me kryesinë e PD e nga ku pritet të japë mesazhin e tij edhe lidhur me operacionin e djeshëm që nxorri zbuluar skandalin e tjetërsimit të pronave te “Rana e Hedhun”.

Nga dje, Basha ka heshtur lidhur për arrestimet e bujshme por sot, mesa duket ka vendosur ta thyejë këtë heshtje, shkruan newsbomb.al.

Pritet me mjaft interes të dihet se cili do jetë qendrimi i kryedemokratit; nëse do e cilësojë këtë një sulm politik apo do jetë në anën e hetimeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta në panelin për Ballkanin në Forumin e 6-të Global të Baku-së: Qëllimi i përbashkët, integrimi në BE
Belind Këlliçi reagon para Bashës: Baronët e korrupsionit festë në Surrel! Ja pse e ndaloi dje policia Frrokajn »
Article Logic
Execution time: 0.042205810546875
array(1) { ["section"]=> string(85) "nje-dite-pas-arrestimit-te-kryebashkiakut-te-tij-lulzim-basha-zbarkon-ne-lezhe-113567" }