Një ditë pas dëgjesës së Kumbaros dhe deklaratave “bombë” të Dakos, shikoni ç’ndodh në Durrësin e zbulimeve (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 10:08 14-02-2017 Një ditë pas dëgjesës së Kumbaros dhe deklaratave “bombë” të Dakos, shikoni ç’ndodh në Durrësin e zbulimeve (FOTOT)

Pas qëndrimeve skandaloze të ministres së Kulturës Mirela Kumbaro gjatë seancës së djeshme dëgjimore në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e informimit lidhur me projektin “Veliera”, dhe deklaratave “bombë” të kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako i cili tha se nuk dëgjonte  Moikom Zeqon se sipas tij s’është arkeolog, në Torrën Veneciane vazhdojnë punimet me intensitet.

Kudo në botë, pas artilerisë së zbuluar, do kishte ndalur gjithçka për t’i dhënë akses arkeologëve por nuk ndodh kështu në Durrësin e Dakos ku i gjithë aksesi i është dhënë punonjësve të bashkisë e  firmës për ndërtimin e Velierës.

Madje tani që kanë dalë në dritë zbulimet e reja, punimet për betonizim janë intensifikuar, siç duket qartë edhe në këto foto të newsbomb.al.

vel1.jpg

vel3.jpg

vel4.jpg

vel6.jpg

vel7.jpg

vel8.jpg

vel10.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.21058106422424
array(1) { ["section"]=> string(116) "nje-dite-pas-degjeses-se-kumbaros-dhe-deklaratave-bombe-te-dakos-shikoni-c-ndodh-ne-durresin-e-zbulimeve-fotot-68656" }