Një emër i njohur i futbollit i shtohet Kombëtares Shqiptare, braktis ekipin grek për kuqezinjtë

Publikuar tek: sport, më 08:02 29-10-2017 Një emër i njohur i futbollit i shtohet Kombëtares Shqiptare, braktis ekipin grek për kuqezinjtë

Ish-futbollisti i Liverpoolit, Astrit Ajdarević ka vendosur që të përfaqësojë Kombëtaren Shqiptare.

Lojtari e ka konfirmuar zgjedhjen e tij gjatë një interviste për "Supersport".

Lojtari aktualisht luan si mesfushor te AEK Athina, ndërsa më parë ka luajtur edhe për Leiçesterin.

"Vendosa të zgjedh Shqipërinë, u mendova gjatë. Kam zgjedh vërtetë me zemër, sepse unë më parë kam luajtur edhe me Suedinë deri në 21 vjeç. Kam folur 2 muaj me parë me drejtuesit e Shqipërisë. Nuk ishte vendim i lehtë, por tani e kam vendosur dhe do jem pjesë e Shqipërisë. Nuk kam ardhur më parë në Shqipëri, por mezi po pres. Kudo që kam qenë kam thënë jam shqiptar dhe tani do të vazhdoj të jem zyrtarisht", ka deklaruar Astrit Ajdaroviç për Supersport.

astrit-ajdarevic487.jpg

349697_med__20160801103028_astrit_ajdarevic.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027644872665405
array(1) { ["section"]=> string(101) "nje-emer-i-njohur-i-futbollit-i-shtohet-kombetares-shqiptare-braktis-ekipin-grek-per-kuqezinjte-97599" }