Një film kushtuar Angela Merkel

Publikuar tek: bota, më 23:22 17-03-2015 Një film kushtuar Angela Merkel

Gruas më të fuqishme të Europës, kancelares gjermane Angela Merkel së shpejti do t’i kushtohet një film mbi jetën e saj.

“Një film mbi jetën e kancelares do të jetë gati në vitin 2017, nga një produksion ndërkombëtar”, thotë Walid Nakschbandi, drejtor i kompanisë televizive “Ave Gesellschaft”, i grupit botues ”Holzbrinck Publishig Group”.

Nëse për emrin e aktores që do të luajë të ashtuquajturën ”vajza e Kohlit” nuk është vendosur ende, skenarin e filmit do ta bëjë i famshmi Dirk Kurbjuweit.

“E njeh mjaft mirë kancelaren”, thotë Nackschbandi.

“Biografia e Merkelit ka të gjithë përbërësit për t’u bërë një film i mire. Ajo ka një biografi interesante. Ajo ka sharm dhe është e njohur në nivel botëror”, thotë Kurbjuweit, i cili ka shkruar dy libra për Merkelin.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01226806640625
array(1) { ["section"]=> string(36) "nje-film-kushtuar-angela-merkel-6202" }