Një fjalëkryq si vepër arti në galeri, vizitorja 91-vjeçare nxjerr stilolapsin dhe e plotëson

Publikuar tek: bota, më 16:18 14-07-2016 Një fjalëkryq si vepër arti në galeri, vizitorja 91-vjeçare nxjerr stilolapsin dhe e plotëson Foto ilustruese

Një 91 vjeçare ka hyrë në telashe me një Muzeum në Gjermani pasi ka plotësuar një fjalëkryq me stilolapsin e saj që qëndronte në mur si një vepër e rrallë atri.

Vepra e vitit 1965 nga artisti Arthur Koepcke paraqiste një fjalëkryq dhe mbi të lexohej shprehja “Më plotëso”. Në këtë moment e moshuara ka nxjerrë nga çanta stilolapsin dhe ka nisur të plotësojë kutitë bosh.

Dëmi i shkaktuar shkon diku te 80 mijë euro por Muzeu ka deklaruar se mund të arrijnë ta rekuperojnë. Nërsa policia po heton 91 vjeçaren, adhuruese të fjalëkryqeve që sipas mediave gjermane është surprizuar nga ankesat e muzeut.

Muzeunshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vajza e gjyqtarit të vrarë nga "Cosa Nostra", akuza direkte “burrave të shtetit”: Babai im u vra dy herë
Theresa May vendos se çfarë do bëjnë nëndetëset nukleare në rast të Luftës së Tretë Botërore »
Article Logic
Execution time: 0.01154613494873
array(1) { ["section"]=> string(98) "nje-fjalekryq-si-veper-arti-ne-galeri-vizitorja-91-vjecare-nxjerr-stilolapsin-dhe-e-ploteson-46598" }