Një grua, arsyeja pse Donald Lu këmbëngul në reformën në drejtësi, ambasadori rrëfen historinë me gjyqtarin

Publikuar tek: politike, më 11:34 22-12-2015 Një grua, arsyeja pse Donald Lu këmbëngul në reformën në drejtësi, ambasadori rrëfen historinë me gjyqtarin Donald Lu

Ambasadori amerikan Donald Lu ka folur para mediave për rastin e një gruaje që ka rënë pre e vendimit korruptiv të një gjyqtari. Duke folur për reformën në drejtësi, Lu tha se historia e një gruaje është edhe arsyeja se pse ai këmbëngul në reformën në drejtësi.

“Fakti pse më intereson kaq shumë reforma në drejtësi dhe sidomos për të drejtat e garave është rasti i një gruaje në Shqipëri. Bëhet fjalë për një grua që e kishte dhunuar burri dhe pas vuajtjeve iu drejtua gjykatës për t’u larguar nga burri e për të mbrojtur fëmijër, por në Gjykatë u përball me më shumë vuajtje. Gjykata vendosi që burrit që ishte një kriminel që ushtronte dhunë ndaj gruas t’i linte të gjithë pasurinë dhe kujdestarinë e fëmijëve.

Një gjyqtar vendosi në favor të një personi të dënuar. Të pasurit e blejnë drejtësinë, të varfërit janë viktima.  Sa nga ju kanë dëgjuar histori të tilla? Një grua humbi dy fëmijët e saj se gjyqtarit i duhen më shumë para për të përmirësuar stilin e tij luksoz të jetesës...”, tha Lu fjala e të cilit u përshëndet nga Majlinda Bregu.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094349384307861
array(1) { ["section"]=> string(111) "nje-grua-arsyeja-pse-donald-lu-kembengul-ne-reformen-ne-drejtesi-ambasadori-rrefen-historine-me-gjyqtarin-28331" }