Një grua dhe dy burra arrestohen, i jepnin makinës në gjendje të dehur

Publikuar tek: aktualitet, më 11:31 07-04-2015 Një grua dhe dy burra arrestohen, i jepnin makinës në gjendje të dehur Policia rrugore gjate nje aksioni

Tre shtetasve ditën e djeshme u është hequr patenta dhe janë arrestuar sepse i kanë dhënë automjetit të tyre në gjendje të dehur.

Policia thotë se ka arrestuar shtetasen Dallëndyshe Cengu 34 vjeç, banuese në Tiranë, pasi në bulevardin Bajram Curri është kapur në flagrancë duke drejtuar automjetin me targa AA 490 IU nën ndikimin e alkolit.

Po ashtu, u arrestua shtetasi Sadin  Bitri,  54  vjeç,  banues  në  Tiranë,  sepse  në  blulevardin “Dëshmorët  e  Kombit”,  u  kap  duke  drejtuar  mjetin  tip  “SkodaFabia”,  me  targë  AA132AR,  nën  efektin  e  alkoolit. 

Një tjetër qytetar, nën efektin e alkolit, ka humbur kontrollin e drejtimit të mjettit dhe ka dalë jashtë rruge. Rexhep Tafa, 48 vjeç, pas kësaj ka goditur policing e qarkullimit rrugor për shkak të detyrës. Ai ka qenë me mjetin e vet Volsvagen me targa AA 446 DC dhe është arrestuar në flagrancë nga policia. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tahiri: Policia ka mik vetëm ligjin, do shkulim çdo rrënjë kanabisi nga Shqipëria
Gjika në ‘peshore’, nuk mbajti 43 premtime mes tyre Bypass i Vlorës dhe 3 shkolla »
Article Logic
Execution time: 0.010289907455444
array(1) { ["section"]=> string(74) "nje-grua-dhe-dy-burra-arrestohen-i-jepnin-makines-ne-gjendje-te-dehur-8035" }