Një grua muslimane dhe 11 burra në pranga, si u zbulua grupi i terroristëve në Londër?

Publikuar tek: bota, më 13:55 04-06-2017 Një grua muslimane dhe 11 burra në pranga, si u zbulua grupi i terroristëve në Londër?

12 persona janë arrestuar mesditën e sotme, vetëm disa orë pas sulmeve të koordinuara terroriste ku mbetën të vdekur 10 persona e mbi 40 të tjerë u plagosën rëndë.

Ata u arrestuan në Barking, në lindje të Londrës dhe dyshohet se janë bashkëpunëtor në dy sulmet e mbrëmshme, që terrorizuan Londrën.

4 furgonë policie u përfshinë në këtë aksion për arrestimin e të dyshuarve në pallatin Elizabeth Fry në rrigën Kings në Barking.

Banorët e zonës kanë deklaruar se kanë degjuar zhurma sot në mëngjes dhe pas më shumë se 5 orë panë një grua të veshur me burkë në një furgon. Ndërsa më pas u larguan edhe tre automjete të tjera me të arrestuarit.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmet në Londër, zbulohet plani i frikshëm i terroristëve që për fat dështoi
Viktimat e sulmit terrorist në Londër: 21 prej tyre po luftojnë me vdekjen në spital »
Article Logic
Execution time: 0.0089170932769775
array(1) { ["section"]=> string(90) "nje-grua-muslimane-dhe-11-burra-ne-pranga-si-u-zbulua-grupi-i-terroristeve-ne-londer-81188" }