Një grup adoleshentësh bëjnë “namin” në Ballsh, policia i identifikon një nga një

Publikuar tek: aktualitet, më 11:23 17-01-2017 Një grup adoleshentësh bëjnë “namin” në Ballsh, policia i identifikon një nga një Foto ilustruese

Një grup adoleshentësh janë bërë problem në qytetin e vogël të Ballshit pas një sërë vjedhjesh në seri.

Policia bën me dije se ka arritur të identifikojë secilin prej tyre ndërsa ka zbardhur një vjedhje të bujshme të tyre e po punon për të tjera.

Janë shpallur në kërkim që nga dita e djeshme, janë M.M., 15 vjeç, D.V., 16 vjeç, banues në lagjen ‘28 Nëntori’, Ballsh dhe F.V., 16 vjeç, banues në lagjen ‘5 Shkurti’, Ballsh.

NGA HETIMI I POLICISË:

Nga hetimet e kryera kryera, akuzohen se bashkëpunim me njëri tjetrin kanë vjedhur lokalin e shtetasit D.Ç., më 29 nëntor, lokalin e shtetasit Q.Xh., më 15 janar, lokalin e shtetasit A.J., më 16 janar, si dhe kanë thyer xhamin e derës së kompanisë ‘Sigal’ më 15 janar.

Nga rastet  e përsëritura dhe informacioneve të mbledhura nga policia, u bë identifikimi i tyre, ndërkohë që vijon puna për zbulimin e rasteve të tjera ku mund të jenë të përfshirë.

Materialet i’u referuan Prokurorisë së Vlorës, seksioni i të miturve për veprat penale “Vjedhje e kryer në bashkëpunim” dhe “Shkatërrimi i pronës e kryer në bashkëpunim”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gripi vret sërish, i merr jetën vogëlushit 3-vjeçar (Ministria e Shëndetësisë jep detaje për rastin)
I sëmuri mendor sulmon dhe plagos kujdestarin e pavionit, 65-vjeçarja dërgohet menjëherë në spital (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.012552976608276
array(1) { ["section"]=> string(84) "nje-grup-adoleshentesh-bejne-namin-ne-ballsh-policia-i-identifikon-nje-nga-nje-65760" }