'Një herë citon Biblën, njëherë Kuranin', analisti publikon FOTON: Rama po përjeton lavdinë e munguar si kryetar i partisë kristian-islamike

Publikuar tek: politike, më 14:09 09-12-2019 'Një herë citon Biblën, njëherë Kuranin', analisti publikon FOTON: Rama po përjeton lavdinë e munguar si kryetar i partisë kristian-islamike Edi Rama dhe Spartak Ngjela në kohën e drejtimit të KIS

Prej disa ditësh, kryeministri Edi Rama i uron mëngjesin shqiptarëve përmes disa fjalëve që i përkasin besimeve të ndryshme fetare.

Kryeministri njëherë zgjedh të citojë Bilën, njëherë Kuranin e ndërsa sot ai u ndal tek Fletorja e Bektashinjëve, duke cituar shkrimtarin e madh Naim Frashëri.

Përshëndetjet me ngjyra fetare që u bënë rutinë e kryeministrit, analisti Hysni Gura, i sheh si nostalgji të Ramës, për kohën kur ai mbante postin e kryetarit të KIS (partisë kristian islamike), që themeloi dikur me avokat Spartak Ngjelën.

‘Një ditë citon Biblën, një ditë Kuranin!

‘Sot Rama po përjeton edhe lavdinë e munguar si kryetar KIS (patia kristian islamike) që themeloi me Tak Ngjelën. Hysni Gura’, shkruan analisti në ‘Facebook’.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0080628395080566
array(1) { ["section"]=> string(142) "nje-here-citon-biblen-njehere-kuranin-analisti-publikon-foton-rama-po-perjeton-lavdine-e-munguar-si-kryetar-i-partise-kristian-islamike-188869" }