“Një histori përndjekëse”... në Kuvendin e Shqipërisë

Publikuar tek: kulture-art, më 10:50 27-09-2016 “Një histori përndjekëse”... në Kuvendin e Shqipërisë

Në sallën e seancave plenare të Kuvendit të Shqipërisë si kurrë më parë, u shfaq sot në orën 11:00 dokumentari holandez “Një histori përndjekëse”.  Ky aktivitet u zhvillua në kuadër të Edicionit të 11 të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut.

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, si personi që qëndron prapa organizimit të këtij evenimenti, mbajti edhe një fjalim përshëndetës.

“Të bëjmë që kjo reformë të ketë një zbatim sa më të suksesshëm. Festivali Ndërkombëtar i Filmit për të drejtat e njeriut është një ngjarje shumë e veçantë, sidomos këtë vit sepse edhe Parlamenti bashkëpunon. Pas shfaqjes së filmit le ta kthejmë Parlamentin në një platformë diskutimi për një reformë dhe një shoqëri ku dinjiteti njerëzor të jetë mbi çdo gjë tjetër”, ka deklaruar Meta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.063056945800781
array(1) { ["section"]=> string(54) "nje-histori-perndjekese-ne-kuvendin-e-shqiperise-54250" }