Një infermier i Spitalit të Traumës pozitiv me Covid, alarmohen kolegët: Duam të bëjmë testin

Publikuar tek: aktualitet, më 12:21 01-07-2020 Një infermier i Spitalit të Traumës pozitiv me Covid, alarmohen kolegët: Duam të bëjmë testin Ilustruese

Një infermier i Spitalit të Traumës ka rezultuar i prekur me Covid.

Pasi është marrë vesh ky lajm anëtarët e stafit të spitalit të Traumës janë shqetësuar dhe kanë kërkuar kryerjen e tamponëve.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 2 viktima nga Covid. Sakaq, 45 raste të reja nga 269 testime, kanë rezultuar pozitive me covid 19, nga të cilat 21 vetëm në Tiranë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 2 aksidente në Vorë/ Përplasen makinat, plagoset shoferi, gruaja dhe fëmija i tyre 2 muajsh (DETAJE)
U mbyll pasi 4 punonjës rezultuan pozitiv me Covid-19, rihapet Shërbimi Epidemiologjik në Durrës »
Article Logic
Execution time: 0.011409997940063
array(1) { ["section"]=> string(98) "nje-infermier-i-spitalit-te-traumes-pozitiv-me-covid-alarmohen-koleget-duam-te-bejme-testin-212434" }