‘Një javë nga detyrimi i përdorimit të maskës’, Vasili: Rastet janë rritur me 48%, tu kthejë paratë e gjobave mijra qytetarëve

Publikuar tek: politike, më 08:23 22-10-2020 ‘Një javë nga detyrimi i përdorimit të maskës’, Vasili: Rastet janë rritur me 48%, tu kthejë paratë e gjobave mijra qytetarëve

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili është shprehur se një javë pas ligjit për mbajtjen e maskave me detyrim, janë rritur rastet ndjeshëm me 48%.

Me anë të një postimi në ‘facebook’ ai shprehet se mbajtja e maskës nuk është efikase dhe se duhen masa të reja për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Ndër të tjera në postimin e tij Vasili shkruan se pa testim, gjurmim trajtim, distancim fizik, dezinfektim të gjerë dhe pa eficencën maksimale të mjekut të familjes dhe dekoncentrimit të trajtimit drejt spitaleve rajonale maska ishte thjesht maskë për te fshehur mosmarrjen e këtyre masave fondamentale.

Postimi i plotë:

Rritje 48% e rasteve me COVID nje jave pas detyrimit te maskave e gjobave!

Sot mbushet plot nje jave nga detyrimi i i perdorimit te maskave edhe ne ambient te hapur.

Te gjithe prisnin pas propagandes idiote te Edi Rames rezultate qofshin edhe minimale.

Por sic pritej dhe sic u argumentua nga ne shkencerisht ndodhi tamam e kunderta.

Pikerisht ne date 14 tetor, nje jave me pare, shenoheshin 203 raste te reja.

Ndersa pas nje jave te detyrimit te maskave e mijra gjobave, rastet kane arritur deri ne 301 raste te reja.

Rritja shkon deri ne 48% !!

Ju thame qarte se maska eshte vetem masa e fundit dhe ka Zero vlere.

Pa testim,gjurmim trajtim, distancim fizik, dezinfektim te gjere dhe pa eficencen maksimale te mjekut te familjes dhe dekoncentrimit te trajtimit drejt spitaleve rajonale maska ishte thjesht maske per te fshehur mosmarrjen e ketyre masave fondamentale

Kur shkon me mendjen e çmendur te Edi Rames ketu perfundon!!

I çmenduri tu ktheje parate e gjobave mijra qytetareve, qe i denoi cmendurisht per maskat !v

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Erion Braçe e përdorte emrin e babait tim për t’i hedhur gurë Berishës’, zv.kryeministri i përgjigjet djalit të Remzi Hoxhës: E kam respektuar si luftëtar për liri, Berisha ka aq krime sa…
Javën e kaluar u gjobit se nuk mbajti maskën, Gjuzi ankohet në Kuvend »
Article Logic
Execution time: 0.012383937835693
array(1) { ["section"]=> string(127) "nje-jave-nga-detyrimi-i-perdorimit-te-maskes-vasili-rastet-jane-rritur-me-48-tu-ktheje-parate-e-gjobave-mijra-qytetareve-224680" }