Një javë pas fillimit të shkollës, 20 mësues në karantinë, të hënën lista zyrtare me EMRA nga ISHP

Publikuar tek: aktualitet, më 11:29 18-09-2020 Një javë pas fillimit të shkollës, 20 mësues në karantinë, të hënën lista zyrtare me EMRA nga ISHP Ilustruese

Instituti i Shëndetit Publik do të nxjerrë të hënën listën zyrtare të mësuesve të infektuar më Covid.

 

E ndërsa procesi mësimor vazhdon, 20 mësues ndodhen të karantinuar, disa prej të cilëve janë të prekur me Covid dhe disa të tjerë janë vetëkarantinuar për shkak të familjarëve të tyre të infektuar.

Kujtojmë se deri më tani në shkollën “Jeronim De Rada” ka dalë një vatër me disa mësues pozitivë me COVID. Janë në izolim personat pozitivë dhe rastet e kontaktit. Në institutin e fëmijëve që nuk dëgjojnë, ka 2 mësues te prekur dhe 1 në shkollën “17 Shkurti” . Po ashtu, kemi pasur 3 nxënës, por që janë izoluar para fillimit të mësimit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013034105300903
array(1) { ["section"]=> string(103) "nje-jave-pas-fillimit-te-shkolles-20-mesues-ne-karantine-te-henen-lista-zyrtare-me-emra-nga-ishp-220803" }