Një koleg i del në mbrojtje Fjolla Morinës: Mos paragjykoni pa qenë nën lëkurën e saj

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:33 26-09-2020 Një koleg i del në mbrojtje Fjolla Morinës: Mos paragjykoni pa qenë nën lëkurën e saj Fjolla Morina - Labinot Tahiri

Këngëtarja Fjolla Morina ua rrestua nga policia shqiptare pasi iu gjetën dy pistoleta në momentin që po futej në territorin shqiptar, ndërsa ishte e shoqëruar nga dy miqtë e saj.

Gjykata i vendosi masën e sigurisë “Arrest me burg”, ndërsa dy miqtë e saj ndodhen në qeli.

Pas këtij vendimi, artistja ka reaguar përmes një postimi të gjatë, ku kërkon të mos përfshihen persona që nuk kanë lidhje me të.

“E kuptoj mjaft mire qe te jesh person publik cdo gje do te hiperbolizohet por deri ne nje fare pike te gjithe ne kete jete nuk jemi te pagabueshem e ju qe drejtoni gishtin nga une beni mire te numeroni gabimet tuaja nganjehere. Cfar skam lexuar keto dite per veten time! Gjara qe dhe une si dija..por te shkruani me emer e mbiemer dike i cili nuk ka asnje lidhje intime me mua kjo eshte keqdashje e paste. Po shkaterroni familjen e nje njeriu i cili nuk meriton kete “shoë”. Po shkruani gjera te paqene dhe po lendoni nje familje e femije. Fajet e mia i marr vet mbi sup ama ligesine per pak para klikimesh nuk e kuptoj. Mos fusni ne valle njerez familjare!”, ka shkruar ajo.

Pas kësaj, këngëtari Labinot Tahiri me anë të një postimi, shprehu përkrahjen për Fjollën, duke thënë se nuk duhet të paragjykohet pa qenë nën lëkurën e saj.

“E përkrah këtë shkrim të një vajze, nane e njeri që punon për ti rritur fëmijët e saj, që kush si ajo si do! Pa qenë nën lekuren e dikujt, nuk ben të paragjykoni. Fjolla Zotin ke afer vete gjithmonë sepse ke fëmijët, e për fjalet dhe per ne mos e lodh veten”, ka shkruar Labi.

120107170_728941827690595_4890632609328557487_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011986017227173
array(1) { ["section"]=> string(91) "nje-koleg-i-del-ne-mbrojtje-fjolla-morines-mos-paragjykoni-pa-qene-nen-lekuren-e-saj-221785" }