Një lagje e madhe në Tiranë mbeti në “terr”, kjo foto zbulon shkakun

Publikuar tek: aktualitet, më 08:23 02-04-2017 Një lagje e madhe në Tiranë mbeti në “terr”, kjo foto zbulon shkakun

Një pjesë e zonës së Yzberishtit qëndroi prej disa orësh pa energji elektrike, gjatë ditës së djeshme.

Specialistët e OSHEE nisën menjëherë nga puna për marrjen e masave, por nuk u dhanë detaje mbi këtë shkëputje energjie. Por, kjo foto e publikuar nga newsbomb.al zbulon shkakun që la një zonë të populluar të kryeqytetit pa drita.

Siç duket, një makinë tip fuoristradë është përplasur me një shtyllë elektrike, në pjesën ballore të saj, duke shkaktuar këshu shkëputjen e teloave të tensionit.

Pas këtij aksidenti ende të pazbardhur puno0njësit e OSHEE kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe kanë riparuar defektin, duke rikthyer energjinë pas disa orësh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Jepi dhe shiko nga pas, po shkoj 10 min nga "koka"... Si përgjohej “Eskobari i Ballkanit” pas mesnate
Shantazh me video intime vajzës në klasën e 8-të në Tiranë: Lekë dhe cigare ose e hodhëm në facebook »
Article Logic
Execution time: 0.011083126068115
array(1) { ["section"]=> string(71) "nje-lagje-e-madhe-ne-tirane-mbeti-ne-terr-kjo-foto-zbulon-shkakun-73835" }