Një mrekulli e vogël në Tiranë (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 15:55 16-12-2017 Një mrekulli e vogël në Tiranë (FOTO)

Një tjetër sallë unike është drejt përfundimit në Teatrin Eksperimental.

Këtë lajm të mirë për të gjithë artdashësit e ka dhënë zëvëndësministri i Infrastrukturës dhe i Energjisë Artan Shkreli nëpërmjet publikimit të disa fotove.

Gjithë mirënjohjen për përkushtimin dhe punën që ka bërë për rimëkëmbjen e strukturës së Teatrit ai ia adreson  Kiço Londos.

Statusi i plotë:

T I R A N E - nje mrekulli e vogel!...

Kiço Londo me perkushtimin e tij po i jep doren e fundit nje tjetre salle unike (per Shqiperine) ne Teatrin E TIJ Eksperimental. Them E TIJ, pasi puna qe vete ka bere per rimekembjen (edhe fizike) e struktures qe drejton eshte pa precedent - ne kuadrin e fondeve te pamjaftueshme per energjine e tij shembullore. Prandaj ka miq, prandaj ka mbeshtetje morale, prandaj ka edhe financues  RESPEKT !

gj2.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024327993392944
array(1) { ["section"]=> string(42) "nje-mrekulli-e-vogel-ne-tirane-foto-103319" }