Një muaj me Covid-19, Braho nga Kryeministria me lot në sy tregon betejën: Preka vdekjen…(E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:09 20-10-2020 Një muaj me Covid-19, Braho nga Kryeministria me lot në sy tregon betejën: Preka vdekjen…(E PLOTË)

Drejtoresha e Inspektoriatit Shëndetësor Shtetëror, Vjollca Braho, e cila ishte prekur nga koronavirusi nga Kryeministria në një konferencë ku ka marrë pjesë kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka treguar përballjen me koronavirusin.

Braho është shprehur se ka prekur vdekjen duke falenderuar mjekët që e ndihmuan të rikthehej në jetë.

Ndër të tjera Braho u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të respektojnë masat.

“Dua të falenderoj mjekët e ‘Shefqet Ndroqit’ mjekët që më ndihmuan ta kalojë këtë betejë jo vetëm mua, por të gjithë. Janë herojt e Shqipërisë për punën e palodhur që ata kanë treguar. Unë jam një dëshmi e gjatë pas tre javësh unë preka vdekjen kur oksigjeni vajti në 40%. Duhet pasur kujdes sot je mirë nesër e sheh veten në spital,” u shpreh Braho.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nga rritja e pagave tek blerja e vaksinës, Qeveria miraton projekt-buxhetin për vitin 2021
Vizita e ministrit grek Dendias/ PËRPLASJE mes policisë dhe protestuesve te Ministria e Jashtme, Idrizi: Rama është “Kali i Trojës” »
Article Logic
Execution time: 0.013303995132446
array(1) { ["section"]=> string(101) "nje-muaj-me-covid-19-braho-nga-kryeministria-me-lot-ne-sy-tregon-betejen-preka-vdekjen-e-plote-224409" }