Një nga ‘heronjtë e dimrit’, punonjësi i OSHEE çan dëborën dhe zgjidh rastin e emergjencës

Publikuar tek: aktualitet, më 10:41 11-01-2019 Një nga ‘heronjtë e dimrit’, punonjësi i OSHEE çan dëborën dhe zgjidh rastin e emergjencës

Ky punonjës i ri, është një nga “heronjtë e dimrit” të cilët punojnë në kushtet të vështira moti, për të siguruar energji në shtëpinë e çdo familjeje.

 

Punonjësi i OSHEE, Selatin Paplekaj  ka shkuar në Lekbibaj duke riparuar rrjetin e tensionit të mesëm.

Pavarësisht kushteve të motit dhe dëborës, ishte emergjente për të rregulluar linjën elektrike të 27 familjeve në Lekbibaj të Tropojës, aty ku dëbora është mbi 1 metër.

 

49790898_2421905444700141_6004792457982640128_n.jpg

49755990_2421905411366811_1920468044853805056_n.jpg49831892_2421905454700140_7531452155442495488_n.jpg

49245168_2421905481366804_2943207278242693120_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Erdha të largoj POLICINË', Boçi shkon te Ekonomiku, studentët e dëbojnë: Ik, ik...
'Rama, gomar dhe tradhtar', reagim i ashpër nga Kosova: Cakaj propozim i agjentit të UDB Baton Haxhiu »
Article Logic
Execution time: 0.013591051101685
array(1) { ["section"]=> string(94) "nje-nga-heronjte-e-dimrit-punonjesi-i-oshee-can-deboren-dhe-zgjidh-rastin-e-emergjences-148344" }