Një nga makinat sportive më ikonike amerikane del jashtë prodhimit

Publikuar tek: bota, më 20:36 24-07-2017 Një nga makinat sportive më ikonike amerikane del jashtë prodhimit

Fundi po afron për makinën sportive amerikane Dodge Viper që do të dalë jashtë prodhimit në 31 gusht të 2017-ës.

Fabrika Connor Avenue ku prodhojej makina e famshme do të mbyllet përgjithmonë.

Dodge Viper, me motor 8.4 lirta V-10 nisi të montohej me dorë për herë të parë në vitin 1992 dhe ka lënë gjurmë të ndjeshme në historinë e makinave sportive amerikane.

er3t33434thj.jpg

erty34t34t34t5j5j.jpg

ert3etr3w4tw34t.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01307201385498
array(1) { ["section"]=> string(72) "nje-nga-makinat-sportive-me-ikonike-amerikane-del-jashte-prodhimit-87217" }