Një ngjarje e pazakontë në Britani, fqinji i bllokon pamjen nga dritarja pasi ndërtoi shtesën

Publikuar tek: bota, më 18:26 14-06-2015 Një ngjarje e pazakontë në Britani, fqinji i bllokon pamjen nga dritarja pasi ndërtoi shtesën

Lucy East nga Dorset-i në Britaninë e Madhe, u tmerruar kur pa se fqinji filloi të ndërtojë një mur shtesë duke bllokuar pamjen nga dritarja shtëpisë së saj.

Ajo tregon momentin e tmerrit kur u kthye nga puna dhe gjeti murin e tullës të ndërtuar shumë pranë shtëpisë së saj me vlerë 250 mijë paund. Një ngjarje e ngjashme që në Shqipëri nuk do të tërhiqte kaq shumë vemëndje, ku nga makthi i ndërtimeve të ngjitura vuajnë me mijëra familje, në Britaninë e Madhe ka bërë jehonë në shumë media.

Megjithatë Lucy East ka mundur të bëjë diçka. Ajo i shkroi një letër këshillit, që pasi inspektoi punimet, e ndaloi fqinjin e saj për të hedhur katin e dytë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012012004852295
array(1) { ["section"]=> string(98) "nje-ngjarje-e-pazakonte-ne-britani-fqinji-i-bllokon-pamjen-nga-dritarja-pasi-ndertoi-shtesen-13562" }