Një orë me vonesë në shkollë e punë, “paralizohet” qëllimisht transporti publik në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:25 01-03-2017 Një orë me vonesë në shkollë e punë, “paralizohet” qëllimisht transporti publik në Vlorë

Transporti urban në qytetin e Vlorës është bllokuar për rreth një orë për qytetarët.

Ngjarja është bërë qëllimisht nga vetë kompanitë e shërbimit urban në shenjë proteste. Mësohet se ata kërkojnë që të largohen operatorët privatë, që sipas tyre nuk i lejojnë që të punohet me një konkurrencë të ndershme. Ky fakt sipas komopanitë e urbanëve publik po i çon ata drejt falimentit.

Megjithatë, bllokimi i autobusëve për një orë në orët e para të mëngjesit ka shkaktuar pakënaqësi të shumta tek qytetarët, të cilët kanë humbur orët e para të mësimit, apo të punës.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vodhi karburantin e projektit TAP që paguhej për ta ruajtur, pranga policit privat dhe bashkëpunëtorit të tij (EMRAT)
Mëngjes i vështirë për protestuesit e Zharrëzës, të shtrirë në rrugë i rezistojnë shiut »
Article Logic
Execution time: 0.010941028594971
array(1) { ["section"]=> string(91) "nje-ore-me-vonese-ne-shkolle-e-pune-paralizohet-qellimisht-transporti-publik-ne-vlore-70335" }