Një orë takim me Metën, Rama del i qeshur nga Presidenca

Publikuar tek: barometri, më 08:02 08-03-2018 Një orë takim me Metën, Rama del i qeshur nga Presidenca

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta në ambientet e Presidencës.

Takimi zgjati për rreth 60 minuta dhe në qendër të diskutimeve kanë qenë negociatat me Greqinë, më konkretisht ndarja e kufirit detar mes dy vendeve.

Meta nuk e ka autorizuar ende ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati për çështjen në fjalë ndërsa më herët është takuar dhe konsultuar me ish presidentët  Rexhep Meidani, Bamir Topi, Alfred Moisiu, Bujar Nishani e Sali Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.06513500213623
array(1) { ["section"]=> string(62) "nje-ore-takim-me-meten-rama-del-i-qeshur-nga-presidenca-112549" }