Një përqafim më shumë sesa integrim…Ja si do bindet Suedia për Shqipërinë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:24 24-02-2015 Një përqafim më shumë sesa integrim…Ja si do bindet Suedia për Shqipërinë Perqafimi i dy kryeparlamentareve

Përqafimi që po u prezantojmë në këtë foto është më shumë sesa i dashur. Bëhet fjalë për takimin në ikje mes kryeparlamentarit shqiptar Ilir Meta dhe kryeparlamentarit suedez Urban Ahlin. 

Kaq mirë u ka vajtur biseda dy liderëve saqë nuk i kanë rezistuar shtrëngimit. Dhe nuk ka mjaftuar vetëm dora.

Por ndërkaq, duket se dardha e ka bishtin prapa. Suedia, është një ndër vendet skeptike për zgjerimin e eurozonës. Ndoshta Ilir Meta e ka bindur homologun e tij suedez se nuk do ishte keq për Shqipërinë të hynte në BE. Dhe aq vëllazërore e miqësore sa duket Shqipëria, zor se mund ta gjesh në ndonjë vend tjetër të Ballkanit, apo edhe Evropës. Do ndryshojë Suedia qëndrimin e vet pas këtij takimi?

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094819068908691
array(1) { ["section"]=> string(78) "nje-perqafim-me-shume-sesa-integrim-ja-si-do-bindet-suedia-per-shqiperine-4288" }