Një pjesë e Dibrës mbulohet nga bora, banorët e Zall-Dardhës prej ditësh të izoluar dhe pa ujë të pikshëm

Publikuar tek: aktualitet, më 17:46 16-01-2021 Një pjesë e Dibrës mbulohet nga bora, banorët e Zall-Dardhës prej ditësh të izoluar dhe pa ujë të pikshëm Pamje nga Dibra

Moti i keq prej ditësh ka mbërthyer vendin dhe shumë qarqe janë nën pushtetin e ujit dhe dëborës.

Banorët e Njësisë Administrative Zall-Dardhë në Bashkinë e Dibrës kanë ditë që janë pa ujë të pijshëm. Me uljen e ndjeshme të temperaturave, rrjeti i ujësjellësit nuk ka funksionuar.

Banorët thonë se kanë njoftuar të gjitha autoritetet vendore dhe ato qëndrore që të marrin masa.

Situatë problematike paraqitet edhe me rrugët e fshatrave të kësaj njësie administrative pasi ka prezencë të madhe të akullit kudo dhe të dëborës që shkon deri në rreth 20 cm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Acari “pushton” Shqipërinë, meteorologu tregon se kur do të kemi përmirësim të motit
“Epo t’ëmën e …”, gazetari kritika qeverisë: Serbia e ka mirë me të gjithë dhe përfiton vaksina, ne u mërzitëm se na ofroi Rusia vaksinën, u dukëm europianë dhe Europa s’na dha gjë »
Article Logic
Execution time: 0.012778997421265
array(1) { ["section"]=> string(111) "nje-pjese-e-dibres-mbulohet-nga-bora-banoret-e-zall-dardhes-prej-ditesh-te-izoluar-dhe-pa-uje-te-pikshem-235258" }