Një pjesë e Tiranës pa drita, ja zonat ku do të ndërpritet energjia për disa orë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:28 23-01-2018 Një pjesë e Tiranës pa drita, ja zonat ku do të ndërpritet energjia për disa orë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka bërë me dije se ditën e sotme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës.

Sipas OSHEE stakimi i energjisë elektrike është një masë sigurie e nevojshme dhe do të bëhet për shkak të punimeve që po kryhen për fuqizimin e Nënstacionit Traktora 110/20/6 kV.

Njoftimi i OSHEE:

Nga ora 09:00 deri në orën 14:00 kufizimet e energjisë do të përfshijnë këto zona:

Kodra e Metallve, Zona Farkë, rreth Qytetit Studenti, Shkozë (pjesërisht), Kodra e Kokonozëve, ish-Parku Komunal, pallatet pranë Oxhakut tek “Shkolla e Bashkuar”, Porcelani, Rruga “Pasho Hysi”, Kryegjyshata, Poligrafiku, Burgu 325, Zona Uzina e Traktorit, Arkivi, Shkozë 2, Instrumentali, Reparti 8802, Uzina Gjeologjike, Privat/ UPNA, subjekti “Sina 98”, pranë Depos se Ujit , pranë Sanatoriumit, Kodra e Priftit, furnizim dytësor për Maternitetin e Ri, furnizim dytësor për Antenat e Televizioneve në Dajt, Vilat Qeveritare në Dajt, furnizim dytësor Televizioni Neës 24, Garda dhe pjesërisht rruga “Todi Shkurti. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthim eksplozivi në orët e vona, shkatërrohet makina e 20-vjeçarit (EMRI)
Vetëvritet një shqiptar në Greqi, hidhet nga kati i 5-të i një hoteli »
Article Logic
Execution time: 0.011299848556519
array(1) { ["section"]=> string(86) "nje-pjese-e-tiranes-pa-drita-ja-zonat-ku-do-te-nderpritet-energjia-per-disa-ore-107588" }