Një politikan heq dorë nga politika, për t'iu përkushtuar futbollit

Publikuar tek: politike, më 16:20 08-02-2016 Një politikan heq dorë nga politika, për t'iu përkushtuar futbollit Ekrem Spahia dhe Safet Gjici pas firmosjes se marreveshjes

Një politikan shqiptar duket se ka hequr dorë përfundimisht nga politika për tiu përkushtuar sportit, e konkretisht futbollit. 

Bëhet fjalë për Ekrem Spahinë, ish kryetarin e PLL, i cili gjatë qeverisjes së djathtë, si një ndër aleatët e koalicionit të djathtë, ka shërbyer jo vetëm për partinë e tij por edhe si zv.ministër i Kulturës dhe më pas si zv.ministër I Mbrojtjes.

Që nga dita e djeshme, me propozimin e Safet Gjicit, presidentit të Klubit të Futbollit të Kukësit, I cili në zgjedhjet e fundit lokale konkurroi nën siglën e PS për postin e kryebashkiakut të Kamzës, Ekrem Spahiu do të jetë drejtori i ri i Klubit të Futbollit të Kukësit. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096759796142578
array(1) { ["section"]=> string(72) "nje-politikan-heq-dore-nga-politika-per-t-iu-perkushtuar-futbollit-32048" }