Një prej terroristëve në sulmet e Parisit ishte femër

Publikuar tek: bota, më 20:37 15-11-2015 Një prej terroristëve në sulmet e Parisit ishte femër

Autoritetet policore franceze kanë dyshime të forta se një prej terroristëve në sulmet e Parisit ishte femër. Bëhet fjalë për një nga pjesëtarët e grupit të zjarrit në teatrin Bataclan.

Këtë e kanë dëshmuar disa nga të mbijetuarit, por ende nuk është konfirmuar zyrtarisht. Sipas “Daily Mail”, terroristja femër është në mesin e tre terroristëve të tjerë, të cilët hodhën veten në erë në teatër pas sulmit, ndërsa i katërti u vra nga forcat e sigurisë, pasi dështoi të aktivizonte detonatorët.

Deri më tani është e vështirë që të identifikohet terroristja femër, pasi ajo e hodhi veten në erë. Të paktën 129 persona mbetën të vdekur dhe mbi 300 të tjerë të plagosur nga sulmet terroriste të së premtes që tronditën Parisin dhe të gjithë botën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0050339698791504
array(1) { ["section"]=> string(59) "nje-prej-terroristeve-ne-sulmet-e-parisit-ishte-femer-25492" }