Një qendër në Fier, komisionerët zihen me grushta, ndalon procesi për 20 minuta

Publikuar tek: aktualitet, më 15:23 21-06-2015 Një qendër në Fier, komisionerët zihen me grushta, ndalon procesi për 20 minuta Foto ilustruese

Në fshatin Gjokalli të komunës Topojë në bashkinë e Fierit është regjistruar tensioni i parë mes komisionerëve.

Sic raportohet incidenti ka ndodhur në qendrën e votimit 3210 të këtij fshati. Ngjarja ka degjeneruar në goditje mes anëtarëve të komisionit.

Kjo ka çuar në bllokimin e procesit të votimit për 20 minuta. Sipas burimeve atje, për sherrin po ndërhyjnë edhe shtabet kryesore të qendrës. Në Fier janë në garë tre kandidatë, Armando Subashi nga PS; Enkelejd Alibeaj nga PD, dhe Albert Çaçi i pavarur. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qytetarja shkon për të votuar por dikush e kishte bërë më parë në emër të saj
KVV konstaton problematikat në votime: Ndërprerje procesi, defekt në fletët e votimit, ndërrim komisionerësh »
Article Logic
Execution time: 0.012036800384521
array(1) { ["section"]=> string(83) "nje-qender-ne-fier-komisioneret-zihen-me-grushta-ndalon-procesi-per-20-minuta-14233" }