“Një qiri për drejtësinë e vdekur”, studentët e Drejtësisë protestë për lirimin e kuksianëve (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:23 20-04-2018 “Një qiri për drejtësinë e vdekur”, studentët e Drejtësisë protestë për lirimin e kuksianëve (FOTO) Studentet e Drejtesise

Teksa pritet që ditën e sotme të merret vendimi për 11 protestuesit kuksianë që vazhdojnë të jenë të arrestuar pas protestën në Rrugën e Kombit ditë më parë, disa studentë të Fakultetit të Drejtësisë në Tiranë janë mbledhur për të solidarizuar për kuksianët që protestuan para gjykatës.

Studentët u mblodhën në oborrin e Fakultetit duke mbajtur pankarta dhe kërkonin lirimin e protestuesve.

“Një qiri për drejtësinë e vdekur. Të lirohen 11 kuksianët!” –  shkruhej ne disa prej pankartave që ata mbanin në duar.  

pankarta.jpeg

pppp.jpeg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fieraku në grupin Sorbs Green, fiton konkursin Inxhinierik në Ontario
KPK shkarkon në vend Besa Nikëhasanin, PROKURORJA shpërthen në revoltë në mes të sallës: O zot i madh »
Article Logic
Execution time: 0.012917041778564
array(1) { ["section"]=> string(101) "nje-qiri-per-drejtesine-e-vdekur-studentet-e-drejtesise-proteste-per-lirimin-e-kuksianeve-foto-117576" }