Një shqiptar, miku i Stipe Mesiç, kandidat për deputet në Parlamentin e Kroacisë

Publikuar tek: politike, më 12:39 13-10-2015 Një shqiptar, miku i Stipe Mesiç, kandidat për deputet në Parlamentin e Kroacisë Posteri elektoral i Idris Sulejmanit qe kandidon per parlamentin kroat

Në zgjedhjet për deputet për në parlamentin e Kroacisë që do të mbahen në 8 Nëntor, kandidon për pakicat e minoriteteve edhe një shqiptar, Idriz Sulejmani. Sulejmani është me origjinë nga Tetova, i cili ka lindur dhe jeton në Kroaci. 

 Ai kandidon për të përfaqësuar pakicat kombëtare në Kroaci. Idriz Sulejmani është aktivistë i njohur i çështjes kombëtare dhe mik i ngushtë i ish-presidentit kroat, Stjepan Mesiç. Nëse shqiptarët në Diasporën e Kroacisë do të bashkohen të gjithë bashkë për të votuar kandidatin e vetëm shqiptar Idriz Sulejmanin, atëherë për herë të parë historikisht në Kuvendin e Kroacisë do të kemi një deputet shqiptar i cili do të mbrojë interesat e diasporës shqiptare. Idriz Sulejmani është biznesmen, i cili merret me gastronomi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097920894622803
array(1) { ["section"]=> string(84) "nje-shqiptar-miku-i-stipe-mesic-kandidat-per-deputet-ne-parlamentin-e-kroacise-23008" }