Një sinjal i ri në "librin e autoshkollës"

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:18 29-01-2015 Një sinjal i ri në

Nëse do flisnim me gjuhën e sinjalistikës rrugore, atëhere ky do të ishte një sinjal horizontal në mungesë të nje polici apo sinjalit vertikal (semaforit).

Kush do të ishte polici në këtë rast?

Po sinjali vertikal?

Mendoni pak binomin: media- opinioni publik.

Po, po. Fiks ashtu siç po mendoni është. Në mungesë të opinionit publik dhe medias, politika "mund të zgjasë edhe dorën".

Thashë 'mund' ë?! Fundja... çështje mundësie është kjo punë!

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024404048919678
array(1) { ["section"]=> string(45) "nje-sinjal-i-ri-ne-librin-e-autoshkolles-1863" }