Një talent shqiptar për Olympiacos, 15-vjeçari firmos në Greqi

Publikuar tek: sport, më 14:46 07-09-2017 Një talent shqiptar për Olympiacos, 15-vjeçari firmos në Greqi

Talentët shqiptarë nëpër Europë janë të shumtë dhe hera-herës dëgjojmë për ta të transferohen në skuadra të njohura që kanë bërë histori në futbollin europian.

Një i tillë është Reno Kasemi, një talent 15-vjeçar që ka firmosur për gjigantin e Olympiacos.

Ai ka luajtur më parë në Akademinë e Naxos Island dhe është i pajisur me pasaportë greke. 15-vjeçari është mesfushor qendre dhe konsiderohet futbollist i së ardhmes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024074077606201
array(1) { ["section"]=> string(67) "nje-talent-shqiptar-per-olympiacos-15-vjecari-firmos-ne-greqi-91490" }