Një tërmet i fuqishëm nënujor godet Japoninë

Publikuar tek: bota, më 16:24 30-05-2015 Një tërmet i fuqishëm nënujor godet Japoninë

Një tërmet i fuqishëm nënujor në jug të Japonisë ka tronditur ndërtesat në Tokio.

Studimi Gjeologjik i SHBA tha se tërmeti 7,8 magnitudë u përqëndruar 874km. nga kryeqyteti japonez, në një thellësi prej gati 700km. Ndërtesat në kryeqytet u  lëkundën për gati një minutë, si pasojë e  intensitetit të tërmetit, njofton agjencia AFP.

Nuk ka njoftime për dëme të rënda apo viktima. Ndërkaq, asnjë paralajmërim cunami nuk është lëshuar.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01247501373291
array(1) { ["section"]=> string(50) "nje-termet-i-fuqishem-nenujor-godet-japonine-12295" }