Një tjetër fakultet në Universitetin e Tiranës merr vendimin, si do të zhvillohet sezoni i provimeve

Publikuar tek: aktualitet, më 15:42 28-01-2021 Një tjetër fakultet në Universitetin e Tiranës merr vendimin, si do të zhvillohet sezoni i provimeve

Fakulteti i Ekonomisë në Universitetin e Tiranës, ka marrë vendimin që sezoni i provimeve të zhvillohet online.

Më herët këtë vendim e kishte marrë edhe Fakulteti i Gjuhëve të Huaja. Studentët kanë kërkuar vazhdimisht kthimin në auditore, por siç duket kërkesat e tyre nuk janë marrë parasysh.

Javën e kaluar një përfaqësi e studentëve u takua me Komitetin Teknik të Ekspertëve për t’i kërkuar rikthimin në auditor të paktën për sezonin e provimeve.

Ata kanë thënë se në rast se nuk do të miratohet kërkesa e tyre, do të bojkotojë provimet dhe do të dalin në protesta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KLP plotëson vakancën, ja kush është prokurorja që do t'i zërë vendin Besnik Canit
“U kapën në Holandë rrugës për në Angli”, IOM: Numri më i lartë i të kthyerve janë shqiptarë, po ndikon pandemia »
Article Logic
Execution time: 0.012619972229004
array(1) { ["section"]=> string(106) "nje-tjeter-fakultet-ne-universitetin-e-tiranes-merr-vendimin-si-do-te-zhvillohet-sezoni-i-provimeve-236747" }