Një tjetër gjykatë njeh 30 Qershorin, konfirmon Shuaip Beqirin për Konispolin

Publikuar tek: politike, më 15:07 18-07-2019 Një tjetër gjykatë njeh 30 Qershorin, konfirmon Shuaip Beqirin për Konispolin

Një tjetër gjykatë ka miratuar mandatin për kryebashkiakun e ri.

Këtë herë ka qenë gjykata e Sarandës ajo që ka konfirmuar Shuaip Beqirin e Partisë Socialiste në krye të bashkisë së Konispolit.

Beqiri është konfirmuar për një mandat të dytë në këtë bashki, pasi në zgjedhjet e 30 Qershorit siguroi 3328 vota.

Po ashtu mandatet i kanë marrë edhe kryebashkiakët e rinj, të Mallakastrës, Maliqit, Pustecit, Korçës, Shijakut, Kukësit, Kolonjës, Matit, Memaliajt, Gjirokastrës, Lushnjes dhe Peqinit dhe të disa bashkive të tjera, ndërsa i është refuzuar kryebashkiakes së Durrësit dhe atij të Vorës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070970058441162
array(1) { ["section"]=> string(83) "nje-tjeter-gjykate-njeh-30-qershorin-konfirmon-shuaip-beqirin-per-konispolin-172605" }