Një tjetër gjykatë pro 30 Qershorit, konfirmon socialistët për bashkinë e Dibrës dhe Bulqizës

Publikuar tek: aktualitet, më 16:14 22-07-2019 Një tjetër gjykatë pro 30 Qershorit, konfirmon socialistët për bashkinë e Dibrës dhe Bulqizës

Një tjetër gjykatë i ka konfirmuar mandatin kryebashkiakëve socialistë.

Bëhet fjalë për Gjykatën e Dibrës, e cila ka miratuar mandatin kryebashkiakëve të rinj të Dibrës dhe Bulqizës.

Kujtojmë se në Dibër fitoi Dionis Imeraj përballë Shkëlzen Qokës, ndërsa në Bulqizë Lefter Alla fitoi me 7,529 vota ndaj Ilir Ballës.

Kështu një tjetër gjykatë nuk ka njohur dekretin e presidentit Ilir Meta dhe ka rrëzuar pretendimet e opozitës për parregullsi në procesin e votimit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0224449634552
array(1) { ["section"]=> string(99) "nje-tjeter-gjykate-pro-30-qershorit-konfirmon-socialistet-per-bashkine-e-dibres-dhe-bulqizes-172985" }