Një tjetër lajm tronditës për Rusinë, pas ambasadorit gjendet i vdekur ndihmësi i Putin

Publikuar tek: bota, më 10:19 20-12-2016 Një tjetër lajm tronditës për Rusinë, pas ambasadorit gjendet i vdekur ndihmësi i Putin

Pas ngjarjes së rëndë një natë më parë ku u qëllua me armë ambasadori i rusisë në Turqi Andrei Karlov i cili ndërroi jetë në spital pasi nuk mundi i mbijetojë plagëve të rënda një tjetër ngjarje e rëndë pason.

Sipas ‘Daily Express’ një zyrtar i njohur ministrisë së jashtme ruse, ndihmës i Putin është gjetur i vdekur në apartamentin e tij në Moskë. 

Sipas njoftimeve të pakonfirmuara të medieve britanike dhe turke, trupi i zyrtarit, që besohet të jetë një nga shefat e departamenteve në ministrisë së jashtme ruse , është gjetur i vdekur sot herët në mëngjes.

Sakaq, ende nuk bëhet me dije nëse është vrasje apo vetëvrasje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027912855148315
array(1) { ["section"]=> string(92) "nje-tjeter-lajm-trondites-per-rusine-pas-ambasadorit-gjendet-i-vdekur-ndihmesi-i-putin-63197" }